Často kladené dotazy

Připravili jsme pro Vás krátký přehled odpovědí na nejčastější otázky:

 • Odkdy dokdy je možné podat přihlášku? +

  Přijímací řízení pro akademický rok 2023/24 se otevírá 18. 11. 2022 a potrvá do 30. 9. 2023 nebo do naplnění kapacit.
 • Jak často probíhá výuka v prezenční formě studia? +

  Výuka standardně probíhá ve třech nebo čtyřech dnech podle stanoveného rozvrhu hodin s tím, že pátky jsou vždy volné. Díky tomu mohou studenti při škole pracovat, případně cestovat na prodloužené víkendy domů za rodinou. Výjimkou je kombinované studium při Hotelnictví, cestovním ruchu a marketingu (Bc. a Ing.), kde studenti absolvují 3 týdenní soustředění během semestru.
 • Jak probíhá výuka při kombinované (dálkové) formě studiu? +

  Všechny informace o kombinované formě studia naleznete zde.
 • Jak by probíhala výuka v případě opětovného uzavření škol z důvodu pandemie Covid-19? +

  UCP byla jedna z prvních škol, která zavedla kompletní online výuku během vypuknutí pandemie Covid-19. Harmonogram online výuky je identický s klasickou prezenční výukou, díky čemuž je zaručeno, že každý student/studentka získá stejné vědomosti jako studenti, kteří absolvovali danou výuku před vypuknutím pandemie Covid-19. Navíc jsme se snažili udělat online výuku co nejjednodušší, takže nemusíte nic instalovat a stačí Vám pouze počítač, notebook, tablet nebo telefon, abyste se mohli připojit.
 • Platí se poplatek za podanou přihlášku? +

  Ne, podání přihlášky a přijímací řízení jsou bezplatné kromě přijímacího řízení na anglický studijní program - Hospitality Management (Bc.)
 • Je možné si rozdělit školné na dílčí splátky? +

  Ano, školné je možné si rozdělit na vícero splátek. Standardně nabízíme možnost rozdělit školné za jeden akademický rok do 2 splátek, po dohodě však lze připravit i individuální splátkový kalendář.
 • Jsem student mimo ČR a SR. Potřebuji nostrifikaci? +

  Ano, pro nástup na UCP je zapotřebí mít nostrifikaci diplomu, ať středoškolského nebo vysokoškolského, pokud jste studoval/a v zahraničí (kromě Slovenska).
 • Mám status studenta i při kombinované formě studiu? +

  Ano, ale studenti kombinované formy nemají plný status studenta a přicházejí o některé výhody spojené s prezenční formou studia. Například studenti kombinované formy studia nemají nárok na ISIC kartu a veškeré slevy s ní spojené, ale mají nárok na kartu ALIVE.